Jdi na obsah Jdi na menu

 


 


Poslední aktualizace 12.12.2017

vrh-t-2017-vek-6-dni--47-.jpg

Jste zodpovědní a zamilovali jste se do tohoto nádherného plemene? Máte chuť absolvovat výstavy, coursing nebo dostihy? Toužíte po elegantním a nenáročném společníkovi? Kontaktujte nás, prosím. Možná se naše štěňátko narodilo právě pro Vás ...

Štěňátka zcela odpovídají standardu, jsou naprosto bez vady, standardní velikosti. Otec i matka vlastní dostihovou licenci, oba mají výstavní úspěchy, standardní kohutkovou výšku, předpoklad výšky štěňat v dospělosti je ve středním rozmezí. Rodiče mají milou a sebevědomou povahu, všechny zdravotní testy mají pořádku tři generace vzad. 

vrh-t-5-tydnu--52-.jpg
Na fotografii výše je Terzia, která má nový domov v Německu se sestrou Taimou, která odjela za svoji milující paničkou do Rakouska.

vrh-r-2017-vek-12-dni--11-.jpg

  Štěňátka jsou bez vady, atraktivních barev, vhodná k zadání do nových milujících rodin. Pokud máte zájem o naše vymazlené štěňátko po kvalitních rodičích s výborným rodokmenem, jste zodpovědní a laskavý, kontaktujte nás. 
 caissa-feritte-bugsy-tri-dny-pred-porodem-sveho-prvniho-vrhu--11-.jpg
 
Nejbližší plánované vrhy pro rok 2018.
 
 
Haralda Pustynny Wiatr, výška 31,5 cm x Modrý pes, výška 38 cm.
 
Zajímavé nepříbuzenské spojení.
 
 
Gloria Feritte Bugsy, výška 35 cm x Aldo Pustynny Wiatr, výška 39 cm
 
První krytí Glorinky, předpoklad zajímavých barev štěňat, krásného exteriéru, pevného zdraví, chuti sportovat. 
 
 
Foto dole Táňa v bílé dečce s dcerou Hollie, která je v červené dečce.
nas-trenink-25.2.2016--44-.jpg
 
Na fotografii níže je Sisi, matka našeho vrhu M/2016. Sisi je na fotografii tři a půl týdne po krytí ve skvělé kondici a se zájmem pronásleduje návnadu. Naše fenky do poloviny březosti sportují a užívají si aktivní život s námi, jejich potomci dědí kladné pracovní vlohy.
nas-trenink-25.3.2015--107-.jpg
 
Majitelům naších štěňátek doporučuji členství v Klubu chovatelů italských chrtíků.

clenstvi-2016.jpg

Majitelům naších štěňátek doporučuji pravidelnou účast na výstavách pořádaných KCHICH.

voucher-vystava-kchich-2015-kopie.jpg

Majitelům naších štěňátek doporučuji pravidelnou účast na coursingovém nebo dostihovém tréninku, který si organizujeme my.
 voucher-coursing-kopie.jpg
Štěňátkům každých 14 dní stříháme nakrátko drápky, zkracují se jim nervová zakončení a jejich majitelé nemívají se stříháním drápků větší problémy, zastříhávání pejskům nekrvácí. Doporučuji štříhat drápky italáčkům pravidelně v tomto intervalu i v dospělosti. Na fotografii Jesika, která čerstvě otevřela očíčka.
vrh-j-2016-stary-17-dni--28-.jpg
Děkujeme panu Holochovi za perfektně navržený a vyrobený tréninkový box, který využijí všichni naší chrtíci, nutně nemusí být závodníci... Je vhodný pro všechny věkové katagorie, příjemná zábava pro chrtíky a jejich majitele, zlepšení kondice chovných jedinců a skvělá socializace pro štěňata, samozřejmě za předpokladu, že vlastníte naviják či leteckou gumu (info pan Holoch). Foto seniorka Lolly čekající v boxu na návnadu.
nas-trenink-25.3.2015--147-.jpg 
Foto z tréninku mladých Gloria, Gisele, Graciella. Rok 2015.
gisele-feritte-bugsy-3-mesice--4-.jpg 
Štěňátka při odjezdu do nového domova od nás obdrží na cestu overálek a oboječek šitý na míru s naším logem. Foto rok 2015.
Omlouvám se, ale v současné době toto zboží není dostupné.
img_6728.jpg
Výrobce overálků a obojků Sofa Dogwear, specializující se na potřeby pro chrty. Gisele v overálku, rok 2015.
vrh-g-2015--7-tydnu--11--kopie.jpg
Štěňátka jsou od nás zvyklá na manipulaci, otevírání tlamičky, kontrolu zoubků a u pejsků kontrolu správného usazení varlátek. Novým majitelům doporučuji tuto manipulaci opakovat třikrát denně několik vteřin. Mimi získává první zkušenosti a nebude mít strach se předvádět před posuzovatelem ve výstavním kruhu. Foto rok 2015.
gold-feritte-bugsy-8-tydnu--54-.jpg 
Od pěti týdnů zvykáme naše odchovy na výstavní postoj. Níže Gold ve věku osm týdnů ve vynikajícím výstavním postoji. Doporučuji výstavní postoj trénovat formou hry, třikrát denně třicet vteřin a intervaly prodlužovat. Foto rok 2015.
gold-feritte-bugsy-8-tydnu--51-.jpg
Před odjezdem do nového milujícího domova vymačkáme miminkům anální žlázky za asistence nových majitelů. Podle množství sekretu informujeme nové majitele jak často bude štěňátku nutné žlázky vymačkávat. Na fotografii dole Gold. Foto rok 2015.
gold-feritte-bugsy-8-tydnu--50-.jpg
Od roku2015, v pravidelných intervalech, pořádáme soukromé coursingové či dostihové tréninky pro naše chrtíky. Majitelé naších odchovů jsou vítaní.
nas-trenink-8.7.2016-vsechny-feny--bertrando-jesika-kasha--176-.jpg
 
Naše štěňátka a dospělí chrtíci přijímají v potravě řasu Plaque Off Animal, která působí proti tvorbě zubního kamene. U naších svěřenců se používání osvědčilo. Doporučuji majitelům štěňátek pokračovat v dalším podávání. Foto Caissa, rok 2015.
caissa-rasa.jpg 
Od února 2016 pořádáme soukromé dostihové tréninky z jednoboxu, od února 2017 ze dvojboxu, tři chrtíci na rozběh. Ideální sestava do tréninku.

nas-trenink-8.9.2016-feny-kaprice--28-.jpg

Aktivním pejskům a seniorům podáváme jednou denně přípravek Flexadin, který má vynikající účinost při tvorbě chrupavek a ochraně kloubů v mládí i v seniorském věku. Foto Táňa, rok 2015.
tana-brezen-2015--13--kopie.jpg   
Štěňátka od věku pěti týdnů zvykáme na projížďky autem. Miminka získávají první nejdůležitější socializaci v neznámém prostředí plném nových vzruchů. Při odběru, jsou naučená základům čistoty, na obojek, na ruchy v dopravě, na doteky nových lidí. Jsou kontaktní a sebevědomá, jako všechna naše miminka odjíždějící ke své nové milující rodině. Doporučujeme brát vašeho nového člena rodiny všude tam, kam Vás s ním pustí, do restaurace, autobusu, vlaku atd... a to od prvního dne ve svém novém domově. Štěňátka od nás nezvrací v autě, z jízdy nejsou ve stresu.
Foto dole Sára ve věku 2,5 měsíce při zvykání na jízdu v autě. Foto rok 2012.

sara-auto.jpg


 Chrtíci mají výborný vztah k dětem. Nechají si od nich líbit všechno až do hraniční bolesti. Odchovanec našeho chovu nikdy neublížil dítěti, většinou to bývá opačně, proto velmi drobná štěňátka nesvěřujeme do rodiny k malým dětem.

Scotty se svojí maminkou. Foto rok 2012.

scot-kopie.jpg


Cena naších štěňátek podléhá výši krycího poplatku, kvality rodokmenu rodičů, jejich výstavních či sportovních ohodnoceních, zdravotních testech a testech DNA předků a jejich zabarvení.
Na fotografii vrh G/2015.
vrh-g-9-dni.jpg
 

Pokud má náš odchov odchylku od FCI standardu, bývá jeho cena nižší. Informace podáme rádi telefonicky, preferujeme osobní kontakt. 

Baccarat se Sisi, rok 2014.

baccarat-8-tydnu-05.jpg


 Chovní psi v našem vlastnictví podstupují pravidelnou roční kontrolu plodnosti u pana doktora specializujícího se na reprodukci malých zvířat. Velký zřetel klademe na prevenci, naši chovní psi jsou v pořádku bez nálezu bakterií ve spermatu nebo nedostatečné plodnosti, se zájmem o krytí i ve vyšším věku. 

Ambra, rok 2014.

aqila-8-tydnu--9--kopie.jpg


Výhodu mají noví zájemci se zkušenostmi s naším plemenem,  dostihovým sportem či vystavováním, ale přednostně svěřuji do péče svoje odchovy zájemcům o společníka na úrovni. Nejdůležitější je láskyplný domov a nabídnutí perfektní péče o naše miminko. 
Babylon, rok 2014.

babylon-5-tydnu-06.jpg


Každé štěňátko je unikátní živý tvor, každý živý tvor je osobnost a má srdce, individuální povahu, jiné povahové a exteriérové předpoklady. Více informací o povaze a o ceně našeho konkrétního miminka podáme rádi telefonicky nebo osobně. Nezávazná návštěva u nás je podmínkou ke svěření štěňátka do nové rodiny.

Ariel a Adonis vrh A/2014.

vrh-a-8-tydnu--14--kopie.jpg


 Od 22.02.2016 všechny svoje chrtíky krmím 2 x denně přirozenou stravou BARF, kterou si doma sama připravuji z těch nejkvalitnějších dostupných ingrediencí. Jako doplňkové krmivo na cesty nebo ve velkém časovém stresu krmím granulovaným krmivem Gain - specielně pro chrty.

Hannach, rok 2015.

barfovani-rijen-2015--28-.jpg


Naše štěňata vakcinují na veterinární klinice kvalifikovaní veterináři vakcínami Eurican pro štěňata. Proti vnitřním parazitům aplikujeme naším odchovanečkům od věku dvou týdnů, pravidelně každých čtrnáct dní Banminth pastu. Tato pasta působí proti všem oblým i plochým parazitům. Zároveň se štěňaty odčervujeme každých čtrnáct dní i jejich matku přípravkem Drontal Plus. Proti vnějším parazitům naším štěňátkům od věku dvou měsíců aplikujeme Frontline spray, nově i tabletu Bravecto.
Na fotografii moje maličkost s vrhem CH a odčervovací přípravky, které používáme pro štěňátka. Foto rok 2015.
vrh-ch-5-tydnu--65-.jpg

 


V souladu se zákonem naše štěňátka čipujeme na veterinární klinice. Mimi od nás odjíždějí s platným mezinárodním pasem vedeným v registru CZ, který obdržíme při čipování přičemž číslo mezinárodního pasu je vedené pod číslem čipu každého našeho jedince. Proto, prosím Vás, neztraťte mezinárodní pas, jelikož je to oficiální doklad totožnosti našeho odchovanečka. Štěňátka zároveň na veterinární klinice necháváme současně od pana doktora také otetovat. Odjíždějí k novým majitelům od nás čipovaná i tetovaná. Tetování je naše rozhodnuti, není povinné ze zákona.
Foto vrh CH rok 2015
.vrh-ch-5-tydnu--20-.jpg

Naše štěňátka mají vynikající socializaci, žijí s námi v domácnosti, jsou s námi v nepřetržitém kontaktu. Mají celodenní přístup na udržovaný travnatý výběh. Učíme je čistotnosti, základům poslušnosti, výstavní postoj a reakce na dostihovou návnadu. Majitelé našich odchovů jsou velmi spokojení se socializací štěńátek od nás.
 
Foto vrh I a náš syn, rok 2015.
vrh-i-7-tydnu--12-.jpg
 
Naše štěňátka se můžou pochlubit nebázlivou povahou. Vycházejí velice dobře s ostatními plemeny psů. Foto Manon Feritte Bugsy bydlící v Rakousku se svým starším kamarádem italáčkem Mojmírem.

m-w-144-copy.jpg

 Prosím majitele naších odchovů, aby neprodlěně přeregistrovali štěňátko do českého Národního registru. Štěňátka od nás odjíždějí zapsaná do této databáze pod mým kontaktem, pokud se vám pejskek zaběhne, prodlužujete dobu jeho nalezení. Děkuji.
Foto Isis a Inéz, rok 2015.
vrh-i-7-tydnu--23-.jpg