Jdi na obsah Jdi na menu

 

 

 
Aktualizace 28.06.2018
  
Na fotografii níže moje maličkost a Holly ve věku 12,5 roku s oceněním Nejlepší metuzalém 2014 Klubu chovatelů italských chrtíků.holly-12-5-roku-listopad-2014--1-.jpg 
Holly Di Branco Piccolo  - zakladatelka našeho chovu.
Hollynka je dcera nejúspěšnější výstavní feny plemene Italský chrtík v historii chovu italských chrtíků v České repulbice, nezapomenutelné Multišampionky Whilomeny El Saghir a nádherného sportovce Interšampiona Fiefoerniek's FuriosaHollynku mi pani chovatelka "vyrobila na míru" s čekací dobou dva roky, pro moje vysoké a v té době nevídané požadavky Krása a Výkon. Svůj sen jsem si splnila. Jsem spokojená chovatelka a věřím, že paní chovatelka Hollynky má z naších úspěchů velkou radost.
Holly Di Branco Piccolo při oslavě 13. narozenim, rok 2015.
italsky-chrtik-holly-13-let--33--kopie.jpg
 
Holláska, jak Holly říkáme, dala základ mému zdravému chovu. Sloučila v sobě geny svých rodičů, měla plné vyrovnané vrhy a zdravé potomky, proto v současné době její všestranná krev koluje v žilách devadesáti procentům chrtíků na dostihových, coursingových dráhách a ve výstavních kruzích v ČR, její skvělé potomky a prapotomky najdeme v celé Evropě. Můj prvotní cíl a sen jsem finišovala do zdárného cíle, za velké pomoci své milované rodiny.
Holly Di Branco Piccolo při oslavě 13. narozenim, rok 2015.
italsky-chrtik-holly-13-let--3--kopie.jpg
Po letech našeho chovu jsou zaplněné boxy na dostizích a chrtíci se účastní pravidelně soutěží o Krása a Výkon a CACIL. Náš úspěch není dílem náhody či emocí, je to dlouholetá práce plná sebeobětování, pokory a zajisté i osudu. Holly děkujeme Ti! Zůstaneš navždy zapsaná v historii kvalitního chovu. Děkuji majitelům naších štěňátek, potomkům, prapotomkům naší Holly za úžasnou péči, za další pokračování v chovu s vynikajícími výsledky. Pro mě je to velká čest a radost.
 Holly Di Branco Piccolo CAC, CACIB, BOB, rok 2004.
_mg_7188.jpg

Naše seniorky dovršením osmého roku necháváme na veterinární klinice vykastrovat. Užívají si u nás v poklidu zaslouženého důchodu, jsou šťastné a pomáhají nám vychovávat naší omladinu, další naší sebevědomou generaci Účastní se výstav ve třídě veteránů (od 8 let) a metuzalémů (od 11 let) a jako spáring partneři při trénincích rovinek naších mladých chrtíků. Níže naše Holly, Dame, Bella a Sisi. Prababička, babička, maminka Sisinky.
ctyrka.jpg
 
Níže na fotografii naše Liliana ve věku 7,5 roku, coursingový spáring na tréninku.
liliana.jpg

 
Naši senioři
 
Holly Di Branco Piccolo 
 
Matka šesti vrhů, o počtu 28 štěňat.
 
C/2004 - 2/2, D/2005 - 4/2 , F/2006 - 3/1 , L/2007 - 2/3 , O/2008 - 2/2 ,  W/2009 - 3/2
 
Foto rok 2015, Holáska ve věku 13 let. holly-kveten-2015--1-.jpg
 
Hollynka nás opustila ve věku 14,5 roku po náhlé nemoci.holly-di-branco-zesnula-kopie-1.jpg
 
Jako zakladatelka mého chovu zůstává s námi napořád.
holly-di-branco-piccolo-pietni-akt.jpg
 
Moje nevýslovné poděkování patří chovatelce pani H. Daňkové (chov. stanice Branco Piccolo), která v minulém století s problémy importovala novou krev do České republiky. Byla majitelkou nejúspěšnější výstavní feny v historii ČR - CIB, Multi Ch. Vhilomeny El Saghir, která byla držitelkou 32 x BOB, 2 x 1.místo v prestižní soutěži Šampion Šampionů. Děkuji pani Daňkové za spojení, které uskutečnila na moje neutuchající prosby o chovnou fenku, která ponese v sobě vlohy pro zakladatelku mého chovatelského snu Krásu a Výkon. V roce 2002 spojila nejkrásnější výstavní fenu Vhilomenu El Saghir s krásným talentovaným sportovcem Fiefoerniek´s Furioso, který žil v Maďarsku. Podařilo se a na světě byl, mnou dva roky očekávaný vrh. Narodila se Holly Di Branco Piccolo - zakladatelka mého chovu. Tímto začala novodobá historie chovu Italských chrtíků s využitím pro Krásu a Výkon v České republice.trofeje-2017--40-.jpg
 
Lolly Feritte Bugsy
 
Veterán Šampion krásy České republiky.
 
Matka sedmi vrhů, o počtu 30 štěňat. Naše jediná - první a poslední porodní rekordmanka.
 
Y/2010 - 1/3 , CH/2011 - 1/0 ,  P/2012 - 5/1 ,  L/2012 - 4/0 ,  U/2013 - 3/
 A/2014 - 3/2 ,  G/2015 - 2/3
 
Na fotografii níže z roku 2018 je Lollynka ve věku 11 let ve vynikající kondici. Po kastraci ještě vitálnější a veselejší, než před dovršením seniorského věku.
Na fotografii dole je čerstvou Metuzalémkou při oslavě svých jedenáctých narozenin, uprostřed je její vnučka Bedeta, vpravo dcera Gisele.lolly-11-let.jpg
Drží rekord v počtu porozených štěňátek v naší chovatelské stanici, Lollynka porodila bez problémů 7 vrhů o počtu 30 štěňat. Lolly má kompletní zdravotní testy v pořádku, kompletní DNA testy na vyšetření všech genetických nemocí, také svůj genetický kód a identifikaci DNA. Průměr počtu vrhů na fenku v naší chovatelské stanici jsou 4 vrhy, Lolly je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Byla a je nejsilnější z mého chovu!
Lolly je jedinečná, zdravá fena, která předala svým potomkům špičkové vlastnosti do chovu, výstav, dostihů i coursingu. Její potomky najdeme v chovatelských stanicích s nejlepším kreditem u nás i v zahraničí. Naše chovné feny při krytí nikdy násilně nepřidržuji. Pokud nastanou komplikace při porodu a přijde na řadu císařský řez, fenku necháme na veterinární klinice vykastrovat. Naše fenky nikdy! neměly další vrh po císaři nebo po problémovém porodu. Připadá mi naprosto samozřejmé respektovat fyzické schopnosti každé chovné fenečky. Nikdy jsem neodchovala vrh bez průkazu původu! a nikdy se k tomu nesnížím... Jsem zastáncem adopce. Chrtíky chovám s láskou, jsou naší společníci, jsou to jedinečné bytosti, kterých si nadmíru vážím.lolly-11-let-01.jpg
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky Náš trénink 23.3.2017