Jdi na obsah Jdi na menu


    

Aktualizace 03.11.2018

  Na fotografii níže moje maličkost a Holly ve věku 12,5 roku s oceněním Nejlepší metuzalém 2014 Klubu chovatelů Italských chrtíků.holly-12-5-roku-listopad-2014--1-.jpg 
Holly Di Branco Piccolo  - zakladatelka mého chovu.

Hollynka je dcera nejúspěšnější výstavní feny plemene Italský chrtík v historii chovu Italských chrtíků v České repulbice, nezapomenutelné Multišampionky Whilomeny El Saghir a nádherného sportovce Interšampiona Fiefoerniek's Furiosa. Hollynku mi pani chovatelka "vyrobila na míru" s čekací dobou dva roky, pro moje vysoké a v té době nevídané požadavky Krása a Výkon. Paní chovatelka Hollynky má z naších úspěchů velkou radost.
Holly Di Branco Piccolo při oslavě 13. narozenim, rok 2015.
italsky-chrtik-holly-13-let--33--kopie.jpg
Holláska, tak jsme Holly říkali, dala základ mému zdravému chovu. Sloučila v sobě geny svých rodičů, měla plné vyrovnané vrhy a zdravé potomky, proto v současné době její všestranná krev koluje téměř všem chrtíkům na dostihových, coursingových dráhách a ve výstavních kruzích v ČR. Její skvělé potomky a prapotomky najdeme v celé Evropě. Svůj sen jsem finišovala do zdárného cíle za velké pomoci moji rodiny.

Holly Di Branco Piccolo při oslavě 13. narozenim, rok 2015.

italsky-chrtik-holly-13-let--3--kopie.jpg

Po letech mého chovu jsou zaplněné boxy na dostizích a chrtíci se účastní pravidelně soutěží o Krása a Výkon a CACIL. Tento úspěch není dílem náhody či emocí, je to dlouholetá práce plná sebeobětování, pokory a osudu. Holly děkujeme Ti! Zůstaneš navždy zapsaná v historii kvalitního chovu. Děkuji majitelům naších štěňátek, potomkům, prapotomkům naší Holly za úžasnou péči, za další pokračování v chovu s vynikajícími výsledky. Pro mě je to velká čest a radost.

 Holly Di Branco Piccolo CAC, CACIB, BOB, rok 2004.

_mg_7188.jpg

Naše seniorky nechávám na veterinární klinice vykastrovat. Užívají si u nás v poklidu zaslouženého důchodu, jsou šťastné a pomáhají nám vychovávat naší omladinu, další sebevědomou generaci.

Účastní se výstav ve třídě veteránů od 8 let a metuzalémů od 11 let a jsou spáring partnerky při trénincích naších mladých chrtíků. Níže Holly, Dame, Bella a Sisi. Prababička, babička, maminka Sisinky.

ctyrka.jpg
Níže na fotografii Liliana ve věku 7,5 roku, coursingový spáring na tréninku.
liliana.jpg

Naši senioři

Holly Di Branco Piccolo 

Matka šesti vrhů, o počtu 28 štěňat.

C/2004 - 2/2, D/2005 - 4/2 , F/2006 - 3/1 , L/2007 - 2/3 , O/2008 - 2/2 ,  W/2009 - 3/2

Foto rok 2015, Holáska ve věku 13 let. holly-kveten-2015--1-.jpgHollynka nás opustila ve věku 14,5 roku po náhlé nemoci.

holly-di-branco-zesnula-kopie-1.jpg

Jako zakladatelka mého chovu zůstává s námi napořád.
holly-di-branco-piccolo-pietni-akt.jpg
 Moje nevýslovné poděkování patří chovatelce pani H. Daňkové (chov. stanice Branco Piccolo), která v minulém století s problémy importovala novou krev do České republiky. Byla majitelkou nejúspěšnější výstavní feny v historii ČR - CIB, Multi Ch. Vhilomeny El Saghir, která byla držitelkou 32 x BOB, 2 x 1.místo v prestižní soutěži Šampion Šampionů. Děkuji pani Daňkové za spojení, které uskutečnila na moje neutuchající prosby o chovnou fenku, která ponese v sobě vlohy pro zakladatelku mého chovatelského snu Krásu a Výkon. V roce 2002 spojila nejkrásnější výstavní fenu Vhilomenu El Saghir s krásným talentovaným sportovcem Fiefoerniek´s Furioso, který žil v Maďarsku. Podařilo se a na světě byl, mnou dva roky očekávaný vrh. Narodila se Holly Di Branco Piccolo - zakladatelka mého chovu. Tímto začala novodobá historie chovu Italských chrtíků s využitím pro Krásu a Výkon v České republice.trofeje-2017--40-.jpg
 
Lolly Feritte Bugsy

Veterán Šampion krásy České republiky.

Matka sedmi vrhů, o počtu 30 štěňat. Naše jediná a jedinečná porodní rekordmanka.

Y/2010 - 1/3 , CH/2011 - 1/0 ,  P/2012 - 5/1 ,  L/2012 - 4/0 ,  U/2013 - 3/2 

 A/2014 - 3/2 ,  G/2015 - 2/3

Na fotografii níže z roku 2018 je Lollynka ve věku 11 let ve vynikající kondici. Po kastraci ještě vitálnější a veselejší, než před dovršením seniorského věku.

Na fotografii dole je čerstvou Metuzalémkou při oslavě svých jedenáctých narozenin, uprostřed je její vnučka Bedeta, vpravo dcera Gisele.lolly-11-let.jpg

Drží rekord v počtu porozených štěňátek v naší chovatelské stanici, Lollynka porodila bez problémů 7 vrhů o počtu 30 štěňat. Lolly má kompletní zdravotní testy v pořádku, kompletní DNA testy na vyšetření všech genetických nemocí, také svůj genetický kód a identifikaci DNA. 

Lolly je jedinečná, zdravá fena, která předala svým potomkům špičkové vlastnosti do chovu, výstav, dostihů i coursingu. Její potomky najdeme v chovatelských stanicích s nejlepším kreditem u nás i v zahraničí. Naše chovné feny při krytí nikdy násilně nepřidržuji. Pokud nastanou komplikace při porodu a přijde na řadu císařský řez, fenku necháme na veterinární klinice vykastrovat. Naše fenky nikdy neměly další vrh po císařském řezu nebo po problémovém porodu. Připadá mi naprosto samozřejmé respektovat fyzické schopnosti každé chovné fenečky. Chrtíky chovám s láskou, jsou naší společníci, jsou to jedinečné bytosti, kterých si nadmíru vážím.lolly-11-let-01.jpg

 
 
 

Náhledy fotografií ze složky Náš trénink 23.3.2017