Jdi na obsah Jdi na menu

Poslední aktualizace 05.03.2020

 

01.03.2020 Mezinárodní mistrovský coursing, V4 CUP Adamov, SK.

Závodu  se celkem účastnilo 26 italských chrtíků. 

Hannach Feritte Bugsy - 2. místo CACIL, Res. CACT

Gloria Feritte Bugsy - 4. místo

Chantia Feritte Bugsy - 5. místo

První místo obsadila Buggy Camino Bianca, dcera Yvet Feritte Bugsy. Gratuluji panu majiteli a pani chovatelce.

Mám velkou radost z výsledků. Závodu se účastnilo 13 feneček v kategorii Klasik. Velmi silná konkurence zkušených coursingových přebornic. Moje závodnice uspěly velmi dobře. Moc děkuji své rodině za pomoc při závodě a svým fenečkám děkuji za jejich skvělé povahy, kdy je baví dělat všechny aktivity se mnou. Miluji pracovní povahy u chrtíků, sama jsem si je musela vytvořit přísnou selekcí, jelikož jsem velmi náročná, byla to těžká cesta. Jsou nebázlivé, silné, zároveň drobné a elegantní, nejsou kostnaté, nejsou agresivní, mají pořád chuť pracovat a kamarádit se. No, upřimně, jsem moc spokojená chovatelka :-).

 

29.02.2020 Schůze Klubu chovatelů italských chrtíků. Brno.

Dnes byl pro mě opět významný den. Na schůzi KCHICH obdržely moje odchovy krásné poháry a diplomy. Moc děkuji klubovému výboru a členům za příjemnou atmosféru plnou hodnotných podnětů do nového chovatelského roku 2020.

Lolly Feritte Bugsy si odnesla diplom a krásný pohár za Veterán Šampiona klubu chovatelů italských chrtíků.

Kaprice Feritte Bugsy se stal Dostihovým šampionem klubu chovatelů italských chrtíků.

Ultimate Feritte Bugsy se stal Šampionem krásy Klubu chovatelů italských chrtíků.  

Metuzalémka Lolly všechny překvapila svojí skvělou kondicí a výbornou náladou. Lolly se mnou stále trénuje i ve vysokém věku má pevné svaly a chuť k jídlu. Po celou dobu schůze se dobře bavila, se všemi vesele komunikovala a pusinkovala je. Lolly je moje poslední dcera od zakladatelky mého chovu Holly Di Branco Piccolo. Za 3 měsíce oslaví 13. té narozeniny. 

 

 

16.02.2020 Pravidelný nedělní trénink obedience a agility se Safirem a s Pleylou. Oba se dnes snažili, Pleyla přežila ponížení, protože mě musí poslouchat, dokonce si na ten pocit i zvykla :-) a Safire si užíval naší symbiózu, je poslušný, vyrovnaný, klidný, nebázlivý a neagresivní. Mám z něj velkou radost  a ze své chovatelské práce. Safire a jeho sourozenci mají povahy, které jsem si u chrtíka přála celých 20 let. Kdo si počká ten se dočká :-). Jeho maminka Hannach mu předala ze sebe Bugsy linii na kterou jsem tak dlouho pracovala. Hannach má za sebou druhý vrh štěňátek, je nositelkou pracovních vloh. Čeká jí v brzké době kastrace, bude si u mě užívat jen závody, výstavy a mazlení. S její maminkou Táňou letos v létě nastoupíme do třídy Veteránů. Jsem nesmírně šťastná, že jsem dospěla až sem. Mám ve své malé smečce metuzalémku a veterány ze kterých mám velkou radost. Splnila jsem si svůj chovatelský sen a pomalu se svými chrtíky zestárnu. Děkuji špičkovým zahraničním chovatelům italských chrtiků, kteří se mnou spolupracovali. Nebýt jich, nebyla bych já... 

 

15.02.2020 Mezinárodní výstava psů Budapešť, HU.

Arabela Feritte Bugsy - Výborná 1, CAC

Gratuluji majitelům Tobiasovi a Jendovi a držím vám palce dál.

 

14.02.2020 Mezinárodní výstava psů Budapešť, HU.

Jarina Feritte Bugsy - Výborná 1, CAC, Res. CACIB

Gratuluji majitelce Dagmar, držím vám palce i příště.

 

11.02.2020 Dnes byla moje štěňátka očipována, naočkována a od paní doktorky si odváží mezinárodní pasy. Těším se na večerní návštěvu budoucích majitelů mých miminek. Děkuji jim za pravidelnou socializaci. Štěňátka se mnou cestují autem a zvykají si na cizí lidi venku i u nás doma.

 

 

09.02.2020 Pravidelný trénink obedience a agility na mém nejoblíbenějším cvičáku.

Dnes se tréninku poslušnosti zúčastnila poprvé Pleyla Feritte Bugsy. No, to bylo pozdvižení, urážlivá a namyšlená princezna Pleyla nesla nelibě svoje ponížení, když vážně musela respektovat moje povely. Po 20 minutách výchovy zjistila, že to není tak strašné a těšila se na další kupu pamlsků, které dostává, když se snaží. Po druhé polovině tréninku byla Pleyla zkrocena a odcházely jsme s krásným pocitem spolunáležitosti, kdy moje malá uličnice viděla, že svoje pány poslouchají i velcí obři a že se vyplácí mít důslednou velitelku jako jsem já. Safire měl dnes druhý trénink obedience, na rozdíl od Pleyly byl od první hodiny poslušný a oddaný, sebevědomý a svým způsobem legrační, když hrdě koukal do očí všem obřím plemenům. Safire má klidnou, vyrovnanou povahu, je sebevědomý a skvěle se sním pracuje. Safire je jeden z mých vysněných chrtíků, jsem nesmírně vděčná osudu, že ho mám.

 

 

02.02.2020 Mezinárodní výstava psů Brno. Výstavy se účastnilo 32 italských chrtíků.

Nario Feritte Bugsy - Výborný 1, CAJC, Nejkrásnější mladý pes

Sally Feritte Bugsy - Velmi nadějná 1

Sebik Feritte Bugsy - Velmi nadějný 1

Hollie Feritte Bugsy - Výborná 1, CAC ve třídě pracovní

Ultimate Feritte Bugsy - Nový Český šampion

 

 

01.02.2020 Mezinárodní výstava psů Brno. Výstavy se účastnilo 28 italských chrtíků.

Nario Feritte Bugsy - Výborný 1, CAJC, BOJ Nejkrásnější mladý pes a Nejkrásnější mladý jedinec výstavy.

Pleyla Feritte Bugsy - Velmi nadějná 1

Safire Feritte Bugsy - Velmi nadějný 1, Nejlepší dorost

Gloria Feritte Bugsy - Výborná 1, CAC

 

 

30.01.2020 Dnes byla moje poslední štěńátka z vrhů Y, Z a A na kontrole u pana veterináře, pan veterinář jim kontroloval srdíčka, pately a oči. Všechna štěňátka jsou v pořádku. Mám velkou radost. Před odjezdem k novým majitelům moje odchovy nechávám prohlídnout u dvou nezávislých veterinářů pro moji jistotu. Tentokrát pan veterinář musel vyšetřit 13 štěňátek, byla to veselá a náročná návštěva v ordinaci. Druhé vyšetření štěňátek čeká při čipování  a očkování. Všechny moje tři poslední vrhy už se mnou cestují autem a zvykají si na cizí lidi a podněty. Budou mít pevnější charakter a noví majitelé jednodušší a příjemnou cestu domů.

 

 

26.01.2020 Pravidelní nedělní trénink obedience a agility. Tentokrát poprvé se Safirem a po čtvrté se Sally. Sally pracuje ráda, přitom je moc milá a něžná. Můžu na ní oči nechat, tak jemnou a krásnou princeznu, která bude všestranná jsem si přála 20 let. 

 

25.01.2020 Mezinárodní výstava psů Nitra, SK. Účast 15 italských chrtíků.

Kenet Feritte Bugsy - Výborný 1, CAJC, BOJ, BOS

Kenet na svojí druhé výstavě v životě zabodoval. Odnesl si titul nejkrásnější mladý pes, nejkrásnější mladý jedinec výstavy a dokonce i nejkrásnější samec výstavy. Gratuluji jeho majitelce, mám velkou radost s Vámi. Maminka Caissa a tatínek Bertrando můžou být hrdí na svého potomka. Posílám pozdrav mamince Caisse do Německa.

 

 

19.01.2020  Pravidelný nedělní trénink obedience a agility pro moje mladé chrtíky. Dnešního tréninku poslušnosti se zúčastnil Sebik po páté a Sally po třetí. Sebik má skvělou submisivní povahu, poslouchá mě aniž bych vyslovila povel. Pořád na mě visí pohledem, je neuvěřitelně milý a hodný po tatínkovi. Sally je princezna, která si je toho vědoma, na její výcvik musím používat hlavu. Ráda pracuje, ale ne zadarmo, musí vědět proč a jak, potom je s ní lehčí pořízení. V žádném případě nedoporučuji používat tvrdé tresty a hlasitý křik. Chrtíci jsou velmi citliví a něžní pejsci. 

 

18.01.2020 Šampion Šampionů 2019  TOP Hotel Praha

Dostihový vítěz 2019 - Kaprice Feritte Bugsy Gratuluji majitelce Lucince.

Coursingový vítěz 2019 - Lilith Feritte Bugsy  Gratuluji majitelce Žanetce.

Kaprísek si díky své milované majitelce Lucince připsal další titul ke svému slavnému jménu. Gratuluji mladé Lucince ke všem úspěchům, které spolu dosáhli, děkuji jí především za lásku, kterou u nich v rodině Kaprísek má. Kaprice současné také obsadil druhé místo o titul Coursingový vítěz 2019. Děkuji Lucce, že Kapriho nepřetěžuje, dopřává mu radost z pohybu. Tituly jsou fajn, ale zdraví pejska je nejdůležitější. Den před vyhlašováním si utrhnul drápek, proto ta čerstvé závázaná tlapka dole na fotografii :-). 

 

08.01.2020 Pomalu spouštím novou verzi mých chovatelských stránek na www.ferittebugsy.com. Mám tisíce fotografií a stovky aktualizací na těchto původních stránkách, proto bude původní verze v provozu stále.

 

07.01.2020 Soukromý trénink pro všechny naše chrtíky. Na fotografii dole je Sally Feritte Bugsy ve věku 7 měsíců, výška 34 cm.1--536-.jpgDnešní zimní odpoledne jsme si opět příjemně užili. Bylo ideálních 7 stupňů nad nulou, bezvětrno. Chrtíky učím mírně otužovat, když jsou v pohybu nepoužívám zbytečně oblečky. Jakmile netrénují jsou uloženi do vyhřátého karavanu. Na fotkách jsou bez dresů a oblečků a vyhovovalo jim to. 1--871-.jpgDelší procházky doporučuji chrtíkům vždy v oblečku. Dnes kolem nám projížděla hlídka Městské policie na koních. Slečny policajtky nás poprosily, abychom jim ukázali jak trénink chrtů vypadá, nikdy ho neviděly. Měla jsem radost, naším chrtíkům posloužili jejich koně jako výborná socializace. Mladí byli vyplašení, ale starší si koně nevšímali a věnovali se pouze návnadě. Na fotografii nahoře je Víla Feritte Bugsy ve věku 3,5 měsíce, na fotografii dole je metuzalémka Lolly, babička Víly, aportující dózu na pamlsky (kterou kompletně vyjedla :-)) a vedle ní je Safire Feritte Bugsy ve věku 7 měsíců, výška 34 cm. Lolly ve věku 12,5 roku si drží pořád skvělou kondici a chuť k jídlu. 1--332-.jpg

 

30.12.2019 Smutná novina mě postihla, hned na začátku nového roku. Ch. Leon Feritte Bugsy odešel do psího nebíčka. Upřimnou soustrast jeho milujícím majitelům posílám ještě jednou. Odešel jako první z mého vrhu L, byl to můj první vysněný a splněný vrh. S maminkou Holly a s mým starším synem jsme letěli na dobrodružnou výpravu na krytí do Helsinek za tenkrát nejúspěšnějším evropským výstavním psem. Byla pro mě neuvěřitelná čest spolupracovat s chovatelem panem Jukou a ch. stanicí Soltars. Tento nádherný pes Dogcastles Unforgetable v sobě nesl skvělé sportovní vlohy, které přenášel na své potomky. Nečekaně jsme prožili Velikonoční svátky v Helsinkách. Objednala jsem letenky a hotel, až když byla říje Holly jasná, žádná reservace předem. Romantický výlet za třetím manželem Holly mě stál celkově i s hotelem a zpátečními letenkami 80000,- Kč. A stálo to za to, Holly porodila nádherný vrh Lilianu, Lolly, Leona, Luciuse a Lionella. Odlétala jsem bez progesteronových testů! V současné době si nedokážu představit, že bych neměla testy před tak nákladným krytím. Vrh byl velmi úspěšný, potomci a vnuci Lolly jsou držitelé předních míst na mistrovských evropských a světových dostizích. ICh. Multi Ch. Lionel působil v chovu v Polsku, kde se stal otcem a dědou mnoha úspěšných potomků. Ch pro Krásu a Výkon, VCh. Lolly žije u mě pořád a těší se skvělému zdraví, Jch. Ch. Mistr ČR v dostizích Lilianka žila u mě do 8 let a potom odjela do nové rodiny, kde si užívá zasloužený důchod. Lilianka je matkou 3 nádherných štěńátek, její krev nese dál moje JCh. Ch. Chantia. Potomci Lolly v mém chovu jsou Gisele a Gloria, které mají skvělé dostihové a coursingové úspěchy, prapotomky Lolly mají před sebou sportovní a výstavní kariéru na kterou jsem zvědavá. Lucius bydlí v Německu jako společník, účastnil se coursingů. Přeji všem sourozencům z mého legendárního vrhu L hodně zdraví a dlouhá léta. Moje největší poděkování patří chovatelským stanicím Soltars a Dogcastles za možnost s nimi spolupracovat a mít možnost stvořit tak nádherný vrh, který přinesl mnoho radosti majitelům a chovatelsky se velmi dobře prosadil v celé Evropě.