Jdi na obsah Jdi na menu

Poslední aktualizace 27.01.2020

26.01.2020 Pravidelní nedělní trénink obedience a agility. Tentokrát poprvé se Safirem a po čtvrté se Sally.

 

25.01.2020 Mezinárodní výstava psů Nitra, SK. Účast 15 italských chrtíků.

Kenet Feritte Bugsy - Výborný 1, CAJC, BOJ, BOS

 

 

19.01.2020  Pravidelný nedělní trénink obedience a agility pro moje mladé chrtíky. Dnešního tréninku poslušnosti se zúčastnil Sebik po páté a Sally po třetí. Sebik má skvělou submisivní povahu, poslouchá mě aniž bych vyslovila povel. Pořád na mě visí pohledem, je neuvěřitelně milý a hodný po tatínkovi. Sally je princezna, která si je toho vědoma, na její výcvik musím používat hlavu. Ráda pracuje, ale ne zadarmo, musí vědět proč a jak, potom je s ní lehčí pořízení. V žádném případě nedoporučuji používat tvrdé tresty a hlasitý křik. Chrtíci jsou velmi citliví a něžní pejsci. 

 

18.01.2020 Šampion Šampionů 2019  TOP Hotel Praha

Dostihový vítěz 2019 - Kaprice Feritte Bugsy Gratuluji majitelce Lucince.

Coursingový vítěz 2019 - Lilith Feritte Bugsy  Gratuluji majitelce Žanetce.

Kaprísek si díky své milované majitelce Lucince připsal další titul ke svému slavnému jménu. Gratuluji mladé Lucince ke všem úspěchům, které spolu dosáhli, děkuji jí především za lásku, kterou u nich v rodině Kaprísek má. Kaprice současné také obsadil druhé místo o titul Coursingový vítěz 2019. Děkuji Lucce, že Kapriho nepřetěžuje, dopřává mu radost z pohybu. Tituly jsou fajn, ale zdraví pejska je nejdůležitější. Den před vyhlašováním si utrhnul drápek, proto ta čerstvé závázaná tlapka dole na fotografii :-). 

 

08.01.2020 Pomalu spouštím novou verzi mých chovatelských stránek na www.ferittebugsy.com. Mám tisíce fotografií a stovky aktualizací na těchto původních stránkách, proto bude původní verze v provozu stále.

 

07.01.2020 Soukromý trénink pro všechny naše chrtíky. Na fotografii dole je Sally Feritte Bugsy ve věku 7 měsíců, výška 34 cm.1--536-.jpgDnešní zimní odpoledne jsme si opět příjemně užili. Bylo ideálních 7 stupňů nad nulou, bezvětrno. Chrtíky učím mírně otužovat, když jsou v pohybu nepoužívám zbytečně oblečky. Jakmile netrénují jsou uloženi do vyhřátého karavanu. Na fotkách jsou bez dresů a oblečků a vyhovovalo jim to. 1--871-.jpgDelší procházky doporučuji chrtíkům vždy v oblečku. Dnes kolem nám projížděla hlídka Městské policie na koních. Slečny policajtky nás poprosily, abychom jim ukázali jak trénink chrtů vypadá, nikdy ho neviděly. Měla jsem radost, naším chrtíkům posloužili jejich koně jako výborná socializace. Mladí byli vyplašení, ale starší si koně nevšímali a věnovali se pouze návnadě. Na fotografii nahoře je Víla Feritte Bugsy ve věku 3,5 měsíce, na fotografii dole je metuzalémka Lolly, babička Víly, aportující dózu na pamlsky (kterou kompletně vyjedla :-)) a vedle ní je Safire Feritte Bugsy ve věku 7 měsíců, výška 34 cm. Lolly ve věku 12,5 roku si drží pořád skvělou kondici a chuť k jídlu. 1--332-.jpg

 

30.12.2019 Smutná novina mě postihla, hned na začátku nového roku. Ch. Leon Feritte Bugsy odešel do psího nebíčka. Upřimnou soustrast jeho milujícím majitelům posílám ještě jednou. Odešel jako první z mého vrhu L, byl to můj první vysněný a splněný vrh. S maminkou Holly a s mým starším synem jsme letěli na dobrodružnou výpravu na krytí do Helsinek za tenkrát nejúspěšnějším evropským výstavním psem. Byla pro mě neuvěřitelná čest spolupracovat s chovatelem panem Jukou a ch. stanicí Soltars. Tento nádherný pes Dogcastles Unforgetable v sobě nesl skvělé sportovní vlohy, které přenášel na své potomky. Nečekaně jsme prožili Velikonoční svátky v Helsinkách. Objednala jsem letenky a hotel, až když byla říje Holly jasná, žádná reservace předem. Romantický výlet za třetím manželem Holly mě stál celkově i s hotelem a zpátečními letenkami 80000,- Kč. A stálo to za to, Holly porodila nádherný vrh Lilianu, Lolly, Leona, Luciuse a Lionella. Odlétala jsem bez progesteronových testů! V současné době si nedokážu představit, že bych neměla testy před tak nákladným krytím. Vrh byl velmi úspěšný, potomci a vnuci Lolly jsou držitelé předních míst na mistrovských evropských a světových dostizích. ICh. Multi Ch. Lionel působil v chovu v Polsku, kde se stal otcem a dědou mnoha úspěšných potomků. Ch pro Krásu a Výkon, VCh. Lolly žije u mě pořád a těší se skvělému zdraví, Jch. Ch. Mistr ČR v dostizích Lilianka žila u mě do 8 let a potom odjela do nové rodiny, kde si užívá zasloužený důchod. Lilianka je matkou 3 nádherných štěńátek, její krev nese dál moje JCh. Ch. Chantia. Potomci Lolly v mém chovu jsou Gisele a Gloria, které mají skvělé dostihové a coursingové úspěchy, prapotomky Lolly mají před sebou sportovní a výstavní kariéru na kterou jsem zvědavá. Lucius bydlí v Německu jako společník, účastnil se coursingů. Přeji všem sourozencům z mého legendárního vrhu L hodně zdraví a dlouhá léta. Moje největší poděkování patří chovatelským stanicím Soltars a Dogcastles za možnost s nimi spolupracovat a mít možnost stvořit tak nádherný vrh, který přinesl mnoho radosti majitelům a chovatelsky se velmi dobře prosadil v celé Evropě.